Bize Her Zaman Ulaşabilirsiniz!
444 4 351
Gönül Ağacı

Gönül Ağacı

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) iş birliğiyle hayata geçirilen Gönül Ağacı Projesi’nde, düşük gelir grubundan olup el becerisine dayalı işler üreten kadınlar tarafından OMV Petrol Ofisi’ne özel tasarlanarak üretilen ürünler, Petrol Ofisi akaryakıt istasyonlarında satışa sunulmuştur. Düşük gelirli kadın gruplarını destekleyen proje, kadınların var olan potansiyellerini ortaya çıkarmalarına, yeteneklerini katma değer yaratan bir iş modeline dönüştürmelerine fırsat yaratırken aynı zamanda “kadın iş gücü” konusuna da dikkat çekmektedir.

Gönül Ağacı ürünleri 2014 yılının Nisan ayından bu yana seçili akaryakıt istasyonlarında Petrol Ofisi müşterilerine doğrudan sunulmaktadır. Gönül Ağacı standlarında 6 temel kategoriye ait 71 çeşit ürün bulunmaktadır. Bu kategoriler kişisel aksesuarlar, banyo grubu, ev ve mutfak grubu, ofis ve kırtasiye grubu, araba aksesuarları ve oyuncaktan oluşmaktadır. Çoğu el yapımı olan ürünlerin tamamına yakını %100 doğal malzemelerden üretilmektedir. 200’ün üzerinde kadına ev ekonomilerine katkı sağlama imkanı yaratan bu proje, dolaylı da olsa yaklaşık 1.000 kişinin hayatına dokunmaktadır.

Gönül Ağacı ürünlerini bulabileceğiniz Petrol Ofisi istasyonları ve proje hakkında detaylı bilgi için: www.gonulagaci.com